E-MAIL: info@gmproacademy.com | TELEFON: +420 777 290 368 |

Keith Williams Tomáš Malec Martin Lípa

AXA Czech Ladies Challenge 2018

AXA Czech Ladies Challenge

Velkým úspěchem po všech stránkách skončil druhý ročník turnaje LET Access Series, pořádaný společně Českou golfovou federací a společností GM Pro. AXA Czech Ladies Challenge 2018 na Konopišti ukázala správnou cestu, a to nejen českému golfu.

Turnaj druhé evropské série byl pořádán pod záštitou agentury CzechTourism v rámci oslav 100 let vzniku republiky. České hráčky, kterých stálo na startu pětadvacet (pět profesionálek a dvacet amatérek), si spontánně lepily národní vlajky na tváře a cítily hrdost na národní barvy. Turnaj dal šanci startovat mnoha mladým golfistkám, aby tak získaly zkušenosti pro svou budoucí kariéru.

V nejlepším světle se předvedly dvě české amatérky, které po dvou kolech prošly cutem, stanoveným na výsledku par. Tereza Melecká, jež den po finále slavila své dvacáté narozeniny, dokonce vedla po prvním kole s výsledkem 67. Studentka americké univerzity nakonec obsadila dělené druhé místo se skóre 8 pod par a slavila svůj životní výsledek.

Těsně za nejlepší dvacítkou skončila teprve šestnáctiletá Sarah Hricíková, která se proti prvnímu kolu za 77 úderů zlepšila druhý den o deset ran, ke svému překvapení postoupila a ve finále byla více než důstojnou hráčkou.

Vítězkou se o tři rány stala Španělka Carmen Alonso, druhé místo spolu s Terezou Meleckou dělila Inci Mehmet z Anglie. Šest českých hráček dělila od cutu pouhá jedna rána. „Škoda, chybělo málo, ale nemůžeme být nespokojeni. Turnaj se každopádně povedl a prokázal svou životaschopnost,“ řekl prezident České golfové federace Zdeněk Kodejš.

Ceny vítězkám předávali Jiří Cívka, zástupce titulárního partnera AXA, a Monika Palatková, ředitelka agentury CzechTourism.

„Volba Konopiště se skvělým zázemím, kde hráčky mohly bydlet v luxusním hotelovém prostředí a využívat dvou restaurací a wellnessu, se spolu s hřištěm Radecký ukázala jako ta pravá,“ uvedl Petr Žák za marketingového partnera, společnost GM Pro.

LET Access Series v čele s ředitelkou Diane Barnard i samotné golfistky si pochvalovaly skvěle připravené hřiště, které mělo kvalitu jako málokteré dějiště evropské série. Dokazovala to jak hranice cutu na paru, tak vítězný výsledek 11 pod par. Soutěž provázelo krásné počasí, které přispělo k bezproblémovému průběhu.

K vidění bylo mnoho skvělých počinů. Prsten v hodnotě 10 000 korun od společnosti Auto Brejla převzala před finále Lucie Andre. Francouzka, obhájkyně titulu, zahrála hole-in-one v prvním turnajovém kole na jamce číslo 10.

Nebylo to však jediné eso. To první předvedla už v Pro—Am na jamce číslo 6 Nicole García. Na této jamce byla vypsána jako odměna magnum láhev šampaňského Veuve Cliquot, ale až na turnaj. Jenže co se nestalo! S hráčkou šel ve flightu Ján Kotúč, šéf importéra Moët Henessy – a díky takové shodě okolností bylo rozhodnuto, že šťastná trefa bude odměněna hned.

Pro-Am vyhrál flight Rosie Davies (amatéři M. Kuncek, V. Polakovič a P. Halaburda), 2. místo Valdis Thora Jonsdottir (J. Vlček, L. Savov, Z. Dvořák), 3. místo Jade Turner (O. Žák, M. Škorpil., M. Šlajchrt).